Krzysztof Cugowski - Album “PODWÓJNA TWARZ” Krzysztof Cugowski i Cross [CD] - Sklep Rock House

Krzysztof Cugowski - Album “PODWÓJNA TWARZ” Krzysztof Cugowski i Cross [CD]
Krzysztof Cugowski

Album “PODWÓJNA TWARZ” Krzysztof Cugowski i Cross [CD]

40,00 w tym VAT
Cena regularna: 0,00 zł
Najniższa cena z okresu 30 dni przed obniżką: 0,00 zł

Dodatkowe informacje

Informacje

Znakomite rockowe tematy, bezkompromisowe solówki i potężny głos Krzysztofa Cugowskiego. Debiutancki (i jedyny) album wrocławskiej formacji Cross powraca po czterdziestu latach na srebrnym krążku. To ważny, choć nieco zapominamy rozdział w historii polskiego rocka i jeden z ciekawszych epizodów w solowej karierze lubelskiego wokalisty tuż przed jego powrotem do Budki Suflera.

Cross narodził się pod koniec 1980 roku z inicjatywy Krzysztofa Cugowskiego i perkusisty Ireneusza Nowackiego. Skład dopełnili gitarzysta Krzysztof Mandziara i basista Roman Tarnawski. Członkiem okazjonalnym był pianista Wojciech Jaworski. Muzycy proponowali odważny, inspirowany anglo-amerykańskim rockiem repertuar ze sporą domieszką bluesa, kontestując rodzimy pop i muzykę estradową. Pod koniec 1981 roku w studiu Polskich Nagrań w Warszawie Cross zarejestrował część materiału na swój debiutancki longplay „Podwójna twarz”. Autorami piosenek byli Cugowski, Mandziara oraz Romuald Lipko. Stan wojenny pokrzyżował jednak plany wydawnicze i koncertowe grupy. W kolejnych latach zespół powrócił do aktywności, lecz nie zdołał osiągnąć oczekiwanej przez muzyków popularności. Ostatecznie longplay ukazał się dopiero w 1984 roku, już po zakończeniu działalności zespołu.

„Podwójna twarz” ukazuje się po raz pierwszy na płycie kompaktowej w oficjalnej edycji, zremasterowana z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań. Do podstawowego materiału dołączono trzy nagrania radiowe zrealizowane w grudniu 1982 roku w trakcie ostatniej studyjnej sesji zespołu. W książeczce esej autorstwa Łukasza Hernika i archiwalne zdjęcia. Reedycja ukazuje się w ramach współpracy partnerskiej między GAD Records i Polskimi Nagraniami / Warner Music Poland.

1. Zanim obcy ktoś
2. Okna zamknięte na głucho
3. Ciągle po omacku
4. Wielki kpiarz
5. Pulsujący bar
6. Zamiast kołysanki
7. Po zmęczonych schodach w dół
8. Zostać w tobie
9. Kiedy już pójdziesz do domu

BONUS TRACKS
10. Zjawy
11. Wolę być sam
12. Trzeci peron

Krzysztof Cugowski – voc
Krzysztof Mandziara – g
Roman Tarnawski – bg
Ireneusz Nowacki – dr
Wojciech Jaworski – p

GAD CD 236
OUT: 24.03.2023
FILE UNDER: Rock / Hard
BARCODE: 5903068124150

Powiązane produkty

Powiązane